Siemensi demobuss "Safety" Atemixi hoovis

6. septembril käis Atemixil külas Siemensi demobuss "Safety", kus oli hulgaliselt tööstusturvalisuse seadmeid alustades tavalistest turvareleedest kuni Failsafe kontrolleriteni. Demobussis said kõik huvilised ringi uudistada ning Siemensi esindajad Soomest ning Eestist tutvustasid demobussis olevaid seadmeid.Tutvumiseks oli näiteks ProfiNET liidesega nupud (võimalik ühendada kuni 20 nuppu omavahel lintkaabliga, säästes aega eraldi juhtmete vedamise ning ühendamisega), ruumisäästlikud Failsafe kontaktorid (55kW kuni 250kW), Failsafe muundurid ja servodraivid. Lisaks oli katsetamiseks välja pandud ka portatiivne HMI paneel.

Tutvustati nii ilmastikukindlaid seadmeid (muuhulgas IP65 kaitseklassiga muundurit G120D, IP67 kaitseklassiga Failsafe IO-laiendust ET200ECO) kui elektrikilpi paigaldamiseks mõeldud turvalahendusi. Erinevad stendid demonstreerisid mootorite ohutut seiskamist või aeglasemale pöörlemise kiirusele lülitamist. Samuti oli võimalus simuleerida juhtmete katkemist ja lühist ning seejärel tuvastada Siemensi diagnostikaga esinenud rike.

Lisaks näidati (kasutades TIA Portal V15 programmeerimise tarkvara) ülevaatlikult Failsafe kontrollerite seadme turvalisusega seotud programmeerimise, testimise ning raportite geneererimise lihtsust.

Kõikidel kohale tulnud automaatika huvilistel oli põnev turvalisuse teemaline hommikupoolik.


Järgmine Siemens "Profinet" demobuss on meie hoovis juba 19. septembril 2018, kl 9-11 & 13-15.

Oled oodatud!