12. augustil osalesime Võrumaa Kutsehariduskeskuse Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompententsikeskuse TSENTER ja Kagu-Eesti Puiduklastri korraldatud konverentsil “Mööblitööstuse väljakutsed 2021”, et näidata külastajatele, kuidas on võimalik rakendada tööstusroboteid mööblitööstuses. konverents toimus Navi seltsimajas ja tõi kokku nii puiduklastri liikmed kui ka puidu- ja mööblivaldkonna ettevõtjad üle Eesti.
Koostööroboti ja tööstusroboti koostöö
Demonstratsiooniks seadsime üles näitliku stendi, kus puitdetaili töötlemisega tegelesid koostöös Techman Robot-i koostöörobot ehk cobot ning FANUC-i tööstusrobot. Mõlemad robotid teostasid töö OnRobot haaratsite abil.
Demonstratsioon täitis mitut eesmärki. See näitas, et koostöörobot ja tööstusrobot saavad edukalt koostööd teha, kuid illustreeris ka kahe robotitüübi kiiruse ja võimekuse erinevust. Kuna koostöörobot peab suutma töötada samas ruumis koos inimestega, kaasnevad sellega kitsendused, millest üks on madalam tootlikkus.
Kaks robotit töötlesid koostöös puitdetaili, puurides sellesse augud tüüblite jaoks, teostades servatöötluse, paigaldades tüüblid ja paigutades valmis detaili alamkoostule.
Palletiseerimisrobot ja robothaaratsid
Tõime külastajate ette ka Techman Robot palletiseerimisroboti, mille abil demonstreerisime automatiseeritud kaubaaluste täitmist roboti ning Joulin vaakumhaaratsi abil.
Tutvustasime OnRobot haaratseid, et näidata, milliseid mooduleid on saadaval ja rakendusi neile on võimalik anda.
Demonstratsiooni viis läbi Kirill Dremljuga, kes tutvustas roboteid, selgitas nende toimimise põhimõtteid ja kirjeldas tööprotsesse ning vastas tekkinud küsimustele.
Mitmekülgne konverents mööblitööstuse ettevõtetele
Lisaks Atemixi ja Wobotoni robotite demonstratsioonile oli võimalus külastada kolme puidutööstuse ettevõtet.
Mitmekülgses programmis võtsid sõna nii puiduklastri, Swedbanki ja TSENTERI esindajad kui ka valitud puidutööstuse ettevõtjad.
Tööstusrobotid tööstusettevõtetele
Tööstusroboteid saab efektiivselt rakendada nii puidutööstuses, metallitööstuses, klaasitööstuses kui ka teistes töötleva tööstuse ettevõtetes erinevate tööprotsesside täitmiseks. Soovitame oma tootmisprotsessid hoolikalt läbi mõelda ning uurida, milliseid neist oleks mõistlik automatiseerida / robotiseerida.
Pikaajaline efektiivsuse kasv, kokkuhoid ja samm automatiseerituma tootmise suunas on kindlasti proovimist väärt. Huvi korral võta meiega julgelt ühendust.
Soovid oma tootmist efektiivsemaks muuta?
Atemixi tehaste doktorid viivad iga tehase tippvormi ja aitavad seda vormi hoida.