BYSTRONIC KLAASILAO AUTOMAATIKASÜSTEEMI UUENDAMINE

Saint Gobain Glass Estonia SE on tegutsenud Eesti turul juba alates 1989. aastast. Ettevõte tegeleb klaaspakettide ja karastatud klaasi tootmisega. Samuti toodetakse, müüakse ja paigaldatakse autode esi- ja küljeklaase. Ettevõte kuulub Saint-Gobain Sekurit International koosseisu, mis on juba enam kui 350 aastat pakkunud uuenduslikke klaasitooteid.

Väljakutse:

Atemix teostas Bystronic klaasilao põhjaliku uuenduskuuri. Klaasilao süsteem oli projekteeritud aastal 1997 ning täiendatud 2003. aastal. Süsteemi juhtis vananenud Selecontrol PMC43 kontroller, mille varuosad on raskesti saadavad ning tehnilist tuge enam ei pakuta.

Põhjaliku uuenduskuuri tulemusel viisime klaasilao juhtimise üle Siemens S7-1500 sarja kontrollerile. Mootoreid juhitakse G120C sarja muunduritega. Seadme positsioneerimine toimib SICK Profinet andmesidega laseranduritega. Süsteemiga integreeriti tööstuslik juhtmevaba pult.
Vana keerulise ja rohkete nuppudega juhtimispaneeli asendasime lihtsalt mõistetava HMI lahendusega.

Töö muutis keeruliseks ajaline ettevalmistus. Tööde kohapealseks teostamiseks oli planeeritud vaid lühike seisakuaeg, mis tähendas, et tööde kiireks sujumiseks oli vaja teha hoolikad ettevalmistused.

Tulemus:

Uuenduskuuri tulemus on tänapäevane automaatikasüsteem, mis on modulaarne ning lihtsasti arendatav ja täiustatav. Tänapäevased automaatikaseadmed tagavad süsteemi töökindluse ja rikete korral on probleeme lihtsam lahendada.

Intuitiivne ja kasutajasõbralik juhtimissüsteem võimaldab klaasiladu kasutada efektiivsemalt. Tänu kaasaegsetele süsteemi komponentidele on kliendil taas turvatunne, et erinevalt varasemast on ootamatute seisakute või rikete puhul automaatikakomponentide asendused kiiresti kättesaadavad.

Klient: SAINT-GOBAIN GLASS ESTONIA SE, TARTU TOOTMISÜKSUS

Valdkond: KLAASITÖÖSTUS

Projekti käigus teostatud tööd:

 • Lähteinfo koondamine
 • Automaatikaprotsessi analüüs
 • Automaatikasüsteemi projekteerimine 
 • Automaatikakilbi projekteerimine ja ehitus
 • Objekti montaaž
 • PLC programmeerimine 
 • HMI programmeerimine 
 • Süsteemi häälestus
 • Dokumentatsioon ja skeemide koostamine

Soovid oma tootmist efektiivsemaks muuta?

Atemixi tehaste doktorid viivad iga tehase tippvormi ja aitavad seda vormi hoida.

   Kontaktandmed
   Hinnapäringuga kiire
   Varuosa
   Tootja
   Tootekood
   Nimetus
   Kogus
   Sobib ka asendus
   jah


    Contact details
    Request is urgent
    Spare part
    Manufacturer
    Product code
    Name
    Quantity
    Substitute allowed
    yes